TALES FROM MY DIARY

09. jún 2015

„Vitouša mi „priniesol“ môj dlhoročný priateľ a spolužiak z pražskej AMU, neuveriteľný gitarista Pavel Steidl. Roky na našich kurzoch v Banskej Štiavnici vyučuje, pri jednej debate o usporiadaní jeho sólového recitálu na festivale prišiel s nápadom urobiť koncert spolu s Miroslavom Vitoušom a mnou. Mirek a Pavel roky kamarádia a robili spolu aj scénickú muziku do pražských divadiel. Nakoniec bolo všetko inak, Pavel bol niekde v Mexiku v čase festivalu, a tak Mirek dostal priestor sám.

O tomto koncerte sa dozvedel Nikolaj Nikitin, ktorý Vitouša obdivuje a poprosil mi dat zopar jeho CD a takisto projekt zjazzovaného Janáčka, ktorý by chcel Majstrovi ponúknuť, Vitouš Janáčka miluje a po viacerých stretnutiach spolu v Prahe sa dohodlo nahrávanie dvoj CD. Pre mňa je česť byť na jednom albume s takou postavou, akou je veľký jazzový kontrabasista, zakladajúci člen Weather Report, pán Miroslav Vitouš.

Obdiv patrí entuziazmu, nasadeniu a organizačnej schopnosti Nikolaja, ktorý tento nie jednoduchý projekt v krátkom čase úžasne zmenežoval“

 

Toto CD si môžete zakúpiť v e-shope Hudobného Fondu. Link je TU.


Ak sa Ti to páči, zdieľaj!

© 2010 - Eugen Prochac. All Rights Reserved